, Poland-SouthAfrica

Czy można tak po prostu przejechać samochodem przez Afrykę? Oczywiście, że można 🙂 Nie jest to może tak proste jak chociażby podróże z plecakiem do Azji, ale vanlife w Afryce jest jak najbardziej możliwy.

, Poland-SouthAfrica

Spontaniczna decyzja i… 2 lata przygotowań

By | Polska-RPA | 26 komentarzy

Skąd pomysł na podróż samochodem przez Afrykę? W grudniowy wieczór, tuż po powrocie z Wietnamu już się zastanawialiśmy gdzie wyruszyć następnym razem. Gdy padło hasło ‘Afryka’, zaświeciły nam się oczy… Kolejny pomysł jeszcze bardziej zdziwił nas samych: to może… autem??  I tak, od słowa do słowa, Paweł kupił pierwszy w życiu samochód, starego Land Rovera Discovery, a Natalia zapisała się na prawko 🙂

Ze względu na koszty i średnią dostępność w Afryce, postanowiliśmy, że znaczną część noclegów zapewni nam nasze Disco. Spanie w samochodzie przez pół roku? Czemu nie! To wymagało drobnej przebudowy auta 😉 Poniżej dokumentacja zabaw P. w Adama Słodowego. Przy okazji dziękujemy Lechowi Duni, Tacie, który radą, pomocą i garażem wspierał budowę naszego łóżka – szafy.

, Poland-SouthAfrica, Poland-SouthAfricaDziś, po prawie 2 latach, mamy finał przygotowań. Potrzeba, matka wynalazków, podpowiedziała nam między innymi takie rozwiązania jak zasłonka prysznicowa z podbieraka wędkarskiego i plandeki:
, Poland-SouthAfricaJeszcze tylko naklejka z naszą trasą na maskę i ruszamy w drogę!
, Poland-SouthAfricaDziękujemy naszym rodzinom i przyjaciołom za kibicowanie naszej wyprawie. Obiecujemy robić dużo zdjęć i wszystko Wam relacjonować. Następny wpis już z trasy 🙂